Facebook
Instagram
Youtube
hello@r-a-w.cz

DĚKUJEME!

Díky všem, kteří se letos přihlásili do online kvalifikačních kol!
Celkem nám přišlo 140 děl od 90ti ilustrátorů

Co je RAW?

RAW neboli Raw Art Wrestling je živý ilustrátorský souboj. Je to soutěž určená pro vizuální umělce všeho druhu: profíky i nováčky. Je to o talentu, odvaze, navazování kontaktů a zábavě. Je to o učení se, inspiraci, komunitě a příležitostech.

• Hlavní výhra je profesionální tablet WACOM.
• Soutěží se v kategoriích Illustration, Character design, Comics a Speed sculpting.
• Jestli na to půjdete po staru - analogově nebo za pomocí elektroniky - digitálně, je jenom na vás.
• Soutěžící se téma dozví až na místě.
• 120 minut na kreslení/tvoření.
• 3 online kola, streamované online semifinále, živé finále.

• Finále RAW 2017-2018 bude velkolepá společenská akce se spoustou vychytávek.
• Nejnovější technika.
• Respektované ilustrátorské kapacity od nás i ze světa.
Naposledy to byli třeba Jama Jurabaev nebo Miki Montlló.
• Přines si svůj skicák, budeš ho mít komu ukázat!
• Interaktivní workshopy a přednášky.
• Drink & Draw

Kategorie

Rozšiřujeme záběr! Součástí ročníku 2017 budou nově uspořádané kategorie. V analogové a digitální variantě se účastníci popasují v kategoriích Ilustrace, Character design, Komiks a Speed sculpting.


ILLUSTRATION
Ilustrace na daný téma. Zpracování se meze nekladou. Krajina, postavy, akce… Je to na vás!

CHARACTER DESIGN
Design postavy na daný téma. Do stylu vám nikdo kecat nebude, ale výsledek musí bejt originální nebo originálně zpracovaná postava.

COMICS
Komiks na daný téma. Jedna strana, alespoň 2 okna. Zbytek je na vás a vašem talentu a nápadech.

SPEED SCULPTING
Sochařina fyzická i virtuální. Vytvořte cokoliv na daný téma. Jak se s tím poperete, je na vás.

Schéma soutěže

Pravidla RAWu

Kdo se může zúčastnit?

Soutěže se může zúčastnit kdokoliv, kdo dosáhl věku 18 let.

V kolika kategoriích můžu soutěžit?

Klidně ve všech najednou. A dokonce je možné soutežit v jedné kategorii s více přihlášenými díly. Ale pokaždé je nutné se přihlásit s jedinečným dílem. Není tudíž možné se přihlásit do více kategorií s jedním dílem. Také je třeba počítat s tím, že do semifinále postupuje nanejvýš jedno přihlášené dílo od stejného soutěžícího.

Analog a Digitál?

Soutěžit se bude jak s “analogovými” technikami (plátno, papír, hlína, …), tak s jejich digitálními ekvivalenty (počítače, tablety, Z-Brush, …). Bude tedy zcela na soutěžících, v jaké formě se rozhodnou svá soutěžní díla tvořit.

Ale pozor!

V okamžik, kdy jedno z vašich přihlášených děl postoupí do dalšího kola, už se účastníte pouze v té kategorii, ve které bylo postupující dílo přihlášeno. Přihlásíte-li se tedy zároveň s analogovou ilustrací, digitálním charakter designem a digitálním komiksem a vaše analogová ilustrace postoupí do semifinále, dále pokračujete už jen v kategorii digitální ilustrace.

Jaké jsou letos soutěžní kategorie?

Oproti předešlým ročníkům letos nabídku soutěžních kategorií rozšiřujeme. Jako obvykle, i tentokrát lze v každé kategorii použít “analogové” techniky (papír, barvy, plátno, …) stejně jako ty digitální (tablet, PC, …).

V jakém formátu mám zaslat svá soutěžní díla?

JPG či PNG, delší strana minimálně 2000px. Analogové práce posílejte kvalitně nafocené nebo naskenované, delší strana minimálně 2000px.

Jak bude soutěž probíhat?

V okamžik, kdy bude soutěž vyhlášena, buse spuštěno první online kolo. To je ten správný čas přihlásit svoje soutěžní dílo (nebo díla). Až proběhnou všechna online kola, porota z jejich výherců vybere semifinalisty. Výherci semifinále se pak zúčastní živého finále.

Porota

IVAN MICHAL

První Slovák, který pracuje v úspěšném berlínském vizuálním studiu SIXMOREVODKA na velkých herních titulech. Mistr figurálních konceptů, speedpaintu a dynamiky v obrazech.

DANIEL ŠPAČEK

Ilustrátor s úžasným přesahem do mnoha technik a způsobů práce. Stojí za úspěšným designem dětské televize ČTDéčko, realizoval mnoho korporátních identit, tuny vizualizací, megatuny kreseb. V současné době je na kreativní švédské stáži.

ILONA POLANSKI

Něžná polovička známého ilustrátorského dua Tomski&Polanski. Pracuje s figurálními motivy, vyžívá se v rastrech a dekorativnímu pojetí postav. Autorka knižních obálek, editoriálových ilustrací a knižních ilustrací.

DZIA

Belgický streetartový umělec, který před lety opustil pohodlné místo grafického designéra a vsadil vše na volnou pouliční tvorbu a voilá, ta sázka mu vyšla. Dnes je DZIA volný člověk a pracuje na zakázkách, které si sám vybírá. Tvoří ve velkém měřítku a jeho práce jsou k vidění po celé Evropě. V české republice zpracoval s pomocí studia DRAWetc. největší český mural v Humpolci.

VLADIMÍR STREJČEK

Zakladatel pražského vizuálního studia DRAWetc., které kromě jiného pracuje na velkých hravých komerčních titulech. Mistr nabobtnalých a nabubřelých figurálních kolegů, speedsleepingu a dynamiky v dynamitu.

Přihláška

Vyplněním přihlášovacího formuláře a odesláním vašeho soutěžního díla se stáváte soutěžícím v online kole. Celé album s přihlášenými díly a výsledky uvěřejníme na našem Facebooku po skončení kola.

uveďte své občanské jméno
pokud preferujete přezdívku,
uveďte ji zde
uveďte platný e-mail
uveďte odkaz na portfolio
(www, Behance, ArtStation, Dribbble, Wetransfer, a podobně)
uveďte odkaz na přihlášené dílo
(www, Behance, ArtStation, Dribbble, Wetransfer, a podobně)

Pravidla 4. ročníku ilustrátorské soutěže RAW ART WRESTLING 2017 - 2018

1. Pořadatel soutěže a její obsah
Pořadatelem soutěže pořádané pod názvem RAW ART WRESTLING 2017 - 2018 je společnost RAW Events s.r.o., se sídlem Praha 1 - Nové Město, Myslíkova 1922/9, okres Praha Hl.m., PSČ 11000, IČ: 24132829, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 181587.

Pořadatel je agentura pravidelně organizující ilustrátorské soutěže pod označením „RAW ART WRESTLING“ nebo jen „RAW“. Jde o symbolický „souboj“ ilustrátorů a jejich děl, který probíhá nejprve on-line výběrem, následně pak „na živo“ před publikem.
2. Termín soutěže, kategorie, postup soutěže
Soutěž probíhá od 15. 11. 2017 do 30. 4. 2018, a to v následujících kolech:

1. Kvalifikační online kolo: Listopad 2017
2. Kvalifikační online kolo: Prosinec 2017
3. Kvalifikační online kolo: Leden 2018
4. Semifinálové „na živo“: Leden / Únor 2018
5. Finálové kolo „na živo“: Březen / Duben 2018

Ohledně termínů kol a konání akcí v rámci soutěže prosím sledujte web http://www.r-a-w.cz/
a facebookové stránky https://www.facebook.com/RAWbyDrawetc, kde budou aktuální informace zveřejněny.

Jsou vyhlášeny čtyři kategorie:

Illustration,
Character design,
Comics,
Speed sculpting
vždy ve dvou technikách  - Analog a Digital.

Kvalifikační online kolo – je období, kdy se soutěžící může přihlásit a tím zapojit do soutěže RAW.
Soutěžící se může přihlásit do soutěže v 1., 2., nebo 3. kvalifikačním online kole. Na každé kvalifikační kolo je vyhlášeno jedno unikátní soutěžní téma platné pro obě techniky a všechny kategorie.
Po každém kvalifikačním online kole je porotou vybrán jeden výherce v každé technice a v každé kategorii.
Výherci ze tří kvalifikačních online kol postupují do semifinálového kola. Celkem postupuje 12 výherců v analogové technice (3x Illustration, 3x Character design, 3x Comics, 3x Speed sculpting) a 12 výherců v digitální technice (3x Illustration, 3x Character design, 3x Comics, 3x Speed sculpting).

Semifinálové kolo – je určeno pouze pro výherce kvalifikačních online kol a podmínkou účasti v semifinálovém kole je osobní účast soutěžícího. Místo, termín a čas semifinálového kola bude soutěžícím upřesněn minimálně 30 dní před konáním. Osobní účast soutěžícího je nutná. V případě jeho neúčasti a/nebo nepotvrzení účasti minimálně 20 dní předem, může soutěžící být ze soutěže vyloučen.
Soutěžní téma semifinálového kola se vyhlásí na místě konání akce. Soutěžící má 120 minut na vytvoření soutěžního díla ve své soutěžní kategorii a technice.
Porota určená pořadatelem vybere dva zástupce z každé kategorie v každé technice, kteří postupují do finálového kola. Celkem postupuje 8 výherců v analogové technice (2x Ilustrace, 2x Character design, 2x Comics, 2x Speed sculpting) a 8 výherců v digitální technice (2x Ilustrace, 2x Character design, 2x Comics, 2x Speed sculpting).

Finálové kolo – je součástí eventu s názvem „RAW“. Místo, termín a čas bude soutěžícím upřesněno minimálně 30 dní před konáním. Osobní účast soutěžícího je nutná. V případě jeho neúčasti a/nebo nepotvrzení účasti minimálně 20 dní předem, může soutěžící být ze soutěže vyloučen. Soutěžní téma se vyhlásí na místě konání akce. Soutěžící má 120 minut na vytvoření soutěžního díla ve své soutěžní kategorii a technice. Porota určená pořadatelem vybírá z každé kategorie výherce tzv. RAW ANALOG / DIGITAL - ILLUSTRATION / CHARACTER DESIGN / COMICS / SPEED SCULPTING WINNER. Tito výherci získají hodnotné ceny určené pořadatelem nebo jeho smluvními partnery.

Finální vítěze v technice Analog a technice Digital vybírá veřejnost (hosté, účastníci, fanoušci přítomni na eventu) na základě hlasování. Na základě hlasování je zvolen RAW KING OF ANALOG  a RAW  KING OF DIGITAL. 
3. Účastníci soutěže, jejich práva a povinnosti, licence
Soutěže se může zúčastnit soutěžící (tzn. fyzická osoba), který je v době přihlášení do soutěže starší 18 let.
Pro zapojení se do soutěže musí účastník vyplnit řádně a v daném kvalifikačním kole registrační formulář na http://www.r-a-w.cz/.

Soutěžní díla musí být zaslána v požadovaném formátu jpg, png, delší strana minimálně 2000px. Analogové práce je nutné kvalitně nafotit nebo nascanovat přičemž delší strana musí mít minimálně 2000px. Soutěžní díla musí být označena následovně. jméno a příjmení autora a téma soutěžního kola. Pro dotazy k soutěži využijte e-mail hello@r-a-w.cz.

Zasláním díla do soutěže soutěžící uděluje pořadateli licenci k jakémukoliv užití díla v souvislosti s touto soutěží a její propagací a propagací pořadatele a partnerů této soutěže, zejména licenci ke sdělování veřejnosti na internetových stránkách pořadatele a facebookových stránkách/profilu pořadatele nebo partnerů soutěže a dále k rozmnožování díla, k jeho tisku a prezentaci v médiích (např. televize, noviny, časopisy, internet). Licence je udělena na dobu autorskoprávní ochrany díly, co do množstevního a územního rozsahu bez omezení. Soutěžící jsou srozuměni a souhlasí, že v rámci licence uvedené výše jsou soutěžní díla dále užívána Pořadatelem k prezentačním účelům a rovněž k charitativním účelům a mohou být v hmotné podobě prodána (např. v dražbě). V případě prodeje díla v rámci charitativní akce je celý finanční výtěžek předán neziskové organizaci. V případě komerčního prodeje díla obdrží ½ kupní cena díla Pořadatel a ½ kupní ceny díla soutěžící jako autor. Poskytovatel je oprávněn licenční práva nebo jejich část převést a je oprávněn poskytnout podlicenci. Odměnu za licenci představuje plnění ve formě možnosti účasti v soutěži a propagace autora jako jednoho ze soutěžících v soutěži. Pořadatel bude u díla vždy uvádět jeho autora, buď ve formě jména nebo přezdívky nebo uměleckého pseudonymu (dle pokynů autora).

Účastí v soutěži se soutěžící pro případ, že zvítězí v kvalifikačním kole a budou soutěžit v kolech „na živo“, zavazují před začátkem soutěže uzavřít s Pořadatelem písemnou licenční smlouvu k dílu.
4. Pravidla soutěže
Zaregistrujte se do soutěže vyplněním registračního formuláře http://www.r-a-w.cz/.

Zapojte se v 1., 2., nebo v 3. kvalifikačním online kole do soutěže. Pošlete soutěžní dílo nebo díla (pokud se chcete kvalifikačního kola účastnit ve více kategoriích) ve vámi vybraných soutěžních sekcích a jejich kategoriích. Můžete zaslat více unikátních soutěžních děl. Nelze se přihlásit do soutěže s jedním unikátním dílem do více kategorií.

Výherce jednotlivých kol vybírá porota soutěže určená pořadatelem. Pokud soutěžící vyhraje se svými díly ve více kategoriích, je povinen si vybrat, v jaké kategorii postupuje do dalšího kola.

Hlavní výherce v technice Analog a v technice Digital je vybrán na základě hlasování veřejnosti (účastníků eventu).
Účastník odpovídá za to, že soutěžní dílo neporušuje platné právní předpisy, není v rozporu s dobrými mravy, nepropaguje zakázané politické hnutí, ideologie nebo pornografii a nepoškozuje dobré jméno nebo zájmy pořadatele nebo jeho smluvních partnerů. Pokud se pořadatel důvodně domnívá, že účastník porušuje tato pravidla, je oprávněn účastníka ze soutěže vyřadit. Zároveň účastník prohlašuje a zavazuje se, že zveřejnění a užití jeho díla není nijak omezeno autorskými nebo licenčními právy 3. osob a že je výlučným autorem díla.
5. Výhry, podmínky získání výher
Do soutěže budou vloženy ceny a výhry věnované Pořadatelem nebo partnery soutěže.
Výherci obdrží svou výhru na místě konání eventu anebo si výhru vyzvednou na místě a dohodnutém čase s pořadatelem.
Na poskytnutí výhry není právní nárok a hodnotu výher nelze vyplatit v penězích. Výherce bere na vědomí, že je povinen sám vypořádat své případné daňové povinnosti vůči státu.
6. Závěrečná ustanovení
Pořadatel nenese odpovědnost za jakoukoliv technickou chybu při organizaci soutěže a má právo konečného rozhodnutí ve všech záležitostech soutěže včetně jejího ukončení. O jakýchkoliv námitkách rozhoduje s konečnou platností pořadatel. Pořadatel si vyhrazuje právo bez náhrady soutěž zkrátit, přerušit anebo zrušit či jednostranně změnit nebo doplnit její podmínky, a to tak, že změnu vyhlásí na webových stránkách a/nebo na výše uvedeném facebookovém profilu. Pořadatel je oprávněn odmítnout dle svého uvážení všechny soutěžící a všechna jejich díla. Pořadatel není povinen informovat ty soutěžící, kteří v soutěži neuspěli.

Účastí v soutěži vyjadřuje soutěžící souhlas s aktuálními pravidly soutěže a zároveň uděluje v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, v platném znění, i svůj souhlas se zpracováním osobních údajů Pořadateli za účelem organizace soutěže a komunikace spojenou s prezentací soutěže RAW a to na dobu maximálně 5 ti let ode dne jeho udělení. 
Osobní údaje bude Pořadatel jako správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a spolupracovníků/smluvních partnerů. Pořadatel jako správce prohlašuje, že bude shromažďovat osobní údaje v rozsahu nezbytném pro naplnění stanoveného účelu a zpracovávat je pouze v souladu s účelem, k němuž byly shromážděny. Zaměstnanci správce nebo jiné fyzické osoby, které zpracovávají osobní údaje na základě smlouvy se správcem a další osoby jsou povinni zachovávat mlčenlivost o osobních údajích. Na základě uvedeného zákona má soutěžící právo přístupu ke svým osobním údajům zpracovávaných správcem (zejména právo na poskytnutí informace o účelu zpracování, rozsahu a povaze zpracovávaných osobních údajů, jejich zdrojů a příjemci či příjemcích osobních údajů). Správce je povinen předat soutěžícímu tyto informace bez zbytečného odkladu za přiměřenou úhradu nepřevyšující náklady nezbytné na jejich poskytnutí.

Kontakt

Hanina Větrovcová
RAW production
+420 739 592 932

hanina@r-a-w.cz